Electrolux Husqvarna Kuivauskaapin puhallinmoottori WD203 (D805054)

Tuotenro: WP-281033

Toimitusaika 2-4 arkipäivää.

124,90

Sisältää ALV 25,5%
Toimituksen paino: 1,5 kg


Käytettävissä olevat toimitustavat: Nouto myymälästä, Salkokatu 1, 30100 Forssa, Postipaketti, Suomi, Postin pakettiautomaatti, GLS, Eurooppa, GLS, Kanada, Matkahuollon Lähelläpaketti, Kotiinkuljetus Suomessa MH, Posti Pikkupaketti Ovelle (alle 3cm), GLS, Islanti, GLS Norja, GLS Sveitsi, GLS, Ahvenanmaa, Matkahuolto XXS-paketti, Postnord noutopiste / automaatti, Postnord noutopistepaketti Ruotsiin

Asiakasarviot: Electrolux Husqvarna Kuivauskaapin puhallinmoottori WD203 (D805054)

Arvioiden lukumäärä: 12
Arvioiden keskiarvo: 4,8
Lue kaikki arviot
Hyvin sain vaihdettu vanhan Rosenlew kuivauskaapin puhallin
käyttäjältä päiväys: 02.02.2026
Ruotsalainen Rosenlew Mainio 600 kuivauskaappi on 35 vuotta vanha ja puhallinmoottori lakkasi toimimaan. Onneksi Electroluxin tuotetiedot auttoivat löytämään tämä moottori ja FHP vastasi kaikki kysymykset pian ja ammattimaisesti. Kokonaisuudessa kiitettävä palvelu ja oli hyvä korjata vanha kone ja säästää paljon rahaa ja luonnon resursseja. Asennuksessa piti vain porata uudet reiät lämmitysyksikön kiinnitystä varten ja etsiä uudet pultit puhaltimen ”jalkojen” kiinnittämiseen kaapin runkoon kun uudet kiinnitysreiät olivat isompia kuin alkuperäiset. En tiedä kestääkö kiinalainen moottori yhtä kauan kun alkuperäinen mutta ainakin puhallin on edelleen Fergas Made in Italy. Puhallin onkin käytetty vaativissakin asennuksessa ja hyvin standardisoitu. Kiitos FHP
Tuote oli juuri sellainen kuin pitikin
käyttäjältä päiväys: 29.07.2025
Kysyin neuvoa sähköpostilla sain melkein välittömästi vastauksen, ja sen perusteella tein tilauksen. Tuote tuli nopeasti ja oli juuri sellainen kuin piti. Tuotteessa ei ihan kaikki ruuvin reijät olleet samankokoisia kuin alkuperäisessä, mutta ei tuottanut ongelmia kaivella hiukka isompia ruuveja.
Toimii
käyttäjältä päiväys: 01.07.2025
Osa käy alkuperäisen paikalle, mutta pientä säätöä tulee kiinnitysruuvien kanssa. Kuivauskaappi sai taas monta vuotta lisäaikaa.

Kaikki saapuvat arviot ovat kaupan todellisten kävijöiden / verkkokaupan asiakkaiden lähettämiä, ja operaattori tarkistaa niiden sisällön silmämääräisesti.

Lue kaikki arviot

Asiakkaat, jotka ostivat tämän tuotteen, ostivat myös

Toimituksen paino: 1,5 kg
Toimituksen paino: 55 g
Toimituksen paino: 51 g
Toimituksen paino: 250 g
Toimituksen paino: 340 g
Toimituksen paino: 1 kg
*
Sisältää ALV 25,5%

Selaa tätä tuoteryhmää: Kuivauskaappi